Aktualności

DSCN2393
Spotkanie z ratownikiem medycznym

14 maja  gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny, pan Roman Modliński. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły   dzieci z  wszystkich grup wiekowych. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.  

DSCN2263
Gminny konkurs piosenki patriotycznej pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”

8 maja w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Pajęcznie odbył się gminny konkurs piosenki patriotycznej pt. „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO”, którego głównym celem była popularyzacja wśród dzieci utworów muzycznych o treściach patriotycznych oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie dzieci poprzez umożliwienie im prezentacji własnych umiejętności. Konkurs zaadresowany został do dzieci w przedziale wiekowym 5-6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Pajęczno. Piosenki o tematyce patriotycznej wykonywali soliści oraz grupy wokalne (liczące maksymalnie 3 osoby). Występy dzieci oceniało kompetentne i niezależne, 3-osobowe jury w składzie: Pan Michał Podolak (Dyrektor MGOKiS w Pajęcznie), Pani Marita Pielucha (prowadząca Ognisko Muzyczne w MGOKiS w Pajęcznie) oraz Pani Anna Stachera ( Inspektor ds. Oświaty).

DSCN2229
Dzień Ziemi-występ grupy 5-letniej B

Dzień 22 kwietnia jest „Dniem Ziemi „. Nasze przedszkole również włączyło się w celebrowanie tego święta. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 5B przygotowały przedstawienie zarówno dla wychowanków naszego Przedszkola, jak i rodziców .Głównym jego celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat szkodliwej działalności człowieka na rzecz Ziemi oraz sposobami zapobiegania tych działań.