Aktualności

DSCN0495
Wycieczka autokarowa do Muzeum Kultury Przeworskiej oraz Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą

W dniu 18 października grupy 5 i 5/6 latków z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum Kultury Przeworskiej oraz Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą. Celem wycieczki było rozwijanie u dzieci świadomości historycznej oraz poszerzanie wiedzy na temat historii i kultury regionu.

DSCN0411
Wycieczka na ryneczek gr. 5-letnia

8 października w drodze powrotnej z biblioteki grupa 5 latków odwiedziła miejski ryneczek, na którym przedszkolaki oglądały stoiska z owocami i warzywami.

DSCN0398
Z wizytą w bibliotece

Dnia 8 października grupa 5 letnia wraz z wychowawczynią Aleksandrą Popiel wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą oraz poznanie biblioteki jako instytucji kultury.

DSCN0387
Człowiek orkiestra

4 października odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość – „Człowiek orkiestra”.

20190923 105928 001
Akcja sprzątania Świata

Nasze przedszkole jak co roku włącza się do akcji „Sprzątania Świata”. Od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad dbania o środowisko.

DSCN0295
Europejski Dzień Języków Obcych

Jak co roku pod koniec września w grupach starszych obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji 23 września dzieciom przedstawiono prezentację, z której dowiedziały się gdzie na mapie znajduje się Wieka Brytania, jakie państwa wchodzą w jej skład oraz jak wyglądają ich flagi.