Pierwszy Dzień Wiosny

” Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, Przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witały ją; bocian, skowronek i szpaki, Witały ją także wszystkie przedszkolaki.  Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy . Żegnanie zimy i powitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków, które w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne kolory.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do uzmysłowienia dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. W salach zmieniły się dekoracje z zimowych na wiosenne. Nie zabrakło prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Na zajęciach przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami wykonały Marzannę, kolorowe kwiaty oraz gaiki .I tak w barwnym pochodzie udały się na pierwszy wiosenny spacer. Celem spaceru był pobyt w parku ,wizyta w Urzędzie Miasta oraz spotkanie z Panem Burmistrzem, podczas, którego dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty. Po powrocie do przedszkola na przedszkolaków czekała miła niespodzianka . Z okazji pierwszego dnia wiosny oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych pani dyr. Monika Hanulak obdarowała dzieci czekoladowymi zajączkami. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz