385524878 613935490822066 6591401400183702739 N
Wigilia w grupie 3-letniej

22 grudnia w w grupie 3-letniej obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W sali przedszkolnej maluszki, wychowawcy oraz Pani Dyrektor łamiąc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonego stołu, na których czekał świąteczny poczęstunek. Nie zabrakło również wspólnego zaśpiewania kolędy: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i świątecznych piosenek.
Uroczystość była wspaniałą okazją by najmłodsi mogli poznać Bożonarodzeniowe zwyczaje i polską tradycję wieczerzy wigilijnej.

Wigilia w przedszkolu

W środę 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Dla wielu z nas to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Także w naszym przedszkolu nastał ten wspaniały moment, Wigilia. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły poczęstunek. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie, serdeczne relacje.

410957407 782780897227253 8458411174452642970 N
Jarmark Bożonarodzeniowy

Pajęczański Jarmark Bożonarodzeniowy od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W piątek 15 grudnia swoje stoiska wystawiły placówki oświatowe z terenu Gminy Pajęcznie. Na stoisku wystawianym przez nasze przedszkole można było zakupić dekoracje świąteczne, rękodzieło oraz smakołyki. W tym roku, nie zabrakło dodatkowej atrakcji pod postacią pokazów tanecznych naszych przedszkolaków. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem zaprezentowały kilka układów tanecznych, za które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wizyta Świętego Mikołaja

Dzieci przez cały rok wyczekują Świętego Mikołaja. Nareszcie nadszedł ten dzień i 6 grudnia z workiem pełnym prezentów zjawił się on w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z uwagą wysłuchiwały dźwięku dzwoneczka. Zanim jednak zobaczyły się Mikołajem, do spotkania z gościem dzieci przygotował Elf. Przedszkolaki przypomniały jak wygląda Mikołaj, poznały renifery z zaprzęgu Mikołaja oraz zatańczyły do utworów o tematyce zimowej i świątecznej. Po takim przygotowaniu przedszkolaki mogły spokojnie spotkać się z tak ważnym gościem. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

406900201 384743474102410 1148462411762930173 N
Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Kiedosach

W terminie od 14 do 30 listopada na terenie naszej placówki przeprowadzona została mikołajkowa akcja charytatywna na rzecz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Kiedosach. 5 grudnia koordynatorzy niniejszego przedsięwzięcia p. Agata Zawadzka oraz p. Paulina Rajnert przekazały na ręce dyrektora RDD p. Anety Aleksanderek zebrane słodycze, zabawki, gry edukacyjne, artykuły biurowe oraz chemiczne.

Zajęcie z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawności

W dniach 4.12- 8.12.2023r. dzieci z grup starszych – 5 i 6 latków uczestniczyły w zajęciach z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawności przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego panią Aleksandrę Popiel . Zajęcia miały na celu przybliżenie tematyki niepełnosprawności, jej rodzajów oraz poznanie uczuć towarzyszących osobom z niepełnosprawnością w codziennym życiu.