Zajęcie z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawności

W dniach 4.12- 8.12.2023r. dzieci z grup starszych – 5 i 6 latków uczestniczyły w zajęciach z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawności przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego panią Aleksandrę Popiel . Zajęcia miały na celu przybliżenie tematyki niepełnosprawności, jej rodzajów oraz poznanie uczuć towarzyszących osobom z niepełnosprawnością w codziennym życiu.

Dzieci brały udział w różnych doświadczeniach, które pomogły zrozumieć świat osób niepełnosprawnych, obejrzały krótki film edukacyjny, wykonały plakat, kolorowały malowanki na koniec obejrzały wzruszającą bajkę pokazującą niezwykłą przyjaźń. Podsumowaniem zajęcia była burza mózgów na temat „Jak ja mogę sprawić aby kolega z niepełnosprawnością poczuł się szczęśliwy i akceptowany?” Wiedza, którą przedszkolaki pozyskały może w przyszłości zaowocować postawą akceptacji dla odmienności.