Wizyta Świętego Mikołaja

Dzieci przez cały rok wyczekują Świętego Mikołaja. Nareszcie nadszedł ten dzień i 6 grudnia z workiem pełnym prezentów zjawił się on w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z uwagą wysłuchiwały dźwięku dzwoneczka. Zanim jednak zobaczyły się Mikołajem, do spotkania z gościem dzieci przygotował Elf. Przedszkolaki przypomniały jak wygląda Mikołaj, poznały renifery z zaprzęgu Mikołaja oraz zatańczyły do utworów o tematyce zimowej i świątecznej. Po takim przygotowaniu przedszkolaki mogły spokojnie spotkać się z tak ważnym gościem. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał prezenty. Każda grupa oprócz indywidualnych paczek otrzymała dużą paczkę, w której znajdowały się zabawki do sal przedszkolnych. Kiedy dzieci myślały, że to już koniec niespodzianek , spotkała ich kolejna. Po obiedzie znowu usłyszały dźwięk znajomego dzwoneczka. Wszystkie zdziwione zastanawiały się kto ich odwiedził. Był to kolejny Mikołaj…. tym razem wizytę przedszkolakom złożył Burmistrz naszego miasta pan Piotr Mielczarek w przebraniu Św. Mikołaja. Spotkał się z wszystkimi przedszkolakami, rozmawiał i częstował cukierkami. To był naprawdę niezwykły i pełen wrażeń dzień w naszym przedszkolu.