Zajęcie w grupie 5-letniej B

Na wrześniowych otwartych zajęciach grupy 5-letniej prowadzonych przez Panią Agnieszkę Sadek rozmawialiśmy o grzybach. „Zbieramy grzyby”- to temat główny zajęć, których celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz uświadomienie dzieciom, że nie wolno kosztować i zbierać żadnych grzybów samodzielnie.

Na początku zajęć poznaliśmy grzyby jadalne i trujące. Omówiliśmy budowę i rodzaje grzybów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  piosenki pt. „ Zbieramy grzyby”, która namawiała do zbierania grzybów tylko w obecności osoby dorosłej. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w ciekawych zabawach matematycznych zbierając grzyby zgodnie z rytmem wystukanym na bębenku. Grzyby królowały w ten dzień nie tylko w zabawach ruchowych, ale także w pracach plastycznych dzieci, które za pomocą warzyw, takich jak ziemniak i pietruszka, wykonały bardzo realistycznie wyglądające grzyby.

Na koniec udało nam się stworzyć fantastyczną jesienną dekorację. To był bardzo pracowity dzień. Dzieci doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami.