Dnia 16.06.2021 r. w grupie 5b odbyło się zajęcie na którym gościliśmy panią dyrektor mgr Bożenę Beska. Zajęcie prowadziła pani Małgorzata Popiel. Temat zajęcia to: ”Jak uczyliśmy się cały rok – co umiemy, a na co musimy uważać przebywając na wakacjach. Celem zajęcia było podsumowanie  całorocznej pracy i osiągniętej wiedzy przez dzieci. Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w czasie wakacji w oparciu o wiersz ilustrowany „bezpieczne wakacje” Ewy Janiak. Zrozumienie przez dzieci najważniejszych zasad jakie trzeba znać w czasie wakacyjnego wypoczynku, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zapamiętanie numeru alarmowego. W trakcie zajęcia dzieci śpiewały piosenkę połączoną z tańcem. Wykazały się umiejętnościami zdobytymi na codziennych zajęcie w czasie roku szkolnego (znajomość miesięcy, pór roku, głosek, cyfr). Zajęcie urozmaicały zabawy ruchowe. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną ”Moje wymarzone wakacje”.