Zajęcia w grupie 3b letniej

25 kwietnia 2022 r. odbyło się zajęcie w grupie 3b prowadzone przez panią Iwonę Romańską na temat „ Rodzina kury”. Celem zajęcia było poszerzenie wiedzy na temat członków rodziny kury oraz wdrażanie do uważnego słuchania muzyki poważnej.

Na początek dzieci przywitały się piosenką z Panią Dyrektor, a następnie wysłuchały wiersza o rodzinie kury oraz uczestniczyły w zabawie utrwalającej wcześniejsze informacje. Wielkie zaciekawienie wzbudziło opowiadanie o mamie kurze i jej pisklętach z późniejszym wysłuchaniem utworu M. Musorgskiego „ Taniec kurcząt w skorupkach”. Na zakończenie zajęcia dzieci wykonały improwizację ruchową z pomponami do wcześniej poznanego utworu. Dzieci doskonale bawiły się a uśmiech nie schodził im z twarzy.