Wycieczka na ryneczek

W związku z omawianą tematyką „Dary ogrodu”, :Jesień w sadzie”. 12 października 2018 r. przedszkolaki z grupy 3/4 i 4-letniej wybrały się na wycieczkę na pobliski ryneczek. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jakie różnorodne owoce i warzywa można tam kupić. Dzieci z wielką przyjemnością oglądały i nazywały przeróżne owoce i warzywa. Określały ich kształt i kolor. Poznały z bliska zawód sprzedawcy. Pani ekspedientka zaprezentowała przedszkolakom jak zważyć i policzyć produkty. Na zakończenie podziękowaliśmy Pani za chwile nam poświęcone. Do przedszkola wróciliśmy z zakupami. Wszystkie zostały umyte i z apetytem zjedzone. Było smacznie i zdrowo i kolorowo.