Wizyta w Gospodarstwie Wiejskim

W miesiącu kwietniu w ramach realizacji tematyki „Wiosna na wsi”, „W gospodarstwie”, wychowankowie naszego przedszkola uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa rolnego Państwa Janików. Celem wycieczki było pogłębienie dziecięcej wiedzy na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich.

Nasza przygoda rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z gospodynią na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści. Następnie przystąpiliśmy do oglądania zabudowań gospodarczych takich jak stajnia oraz kurnik. W dalszej części dzieci oglądały zwierzęta hodowlane: konie, kucyki, kozy wraz z koźlątkami, kaczki, kury, koguty, gołębie oraz psy. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia lub pogłaskania poszczególnych zwierząt. Do przedszkola wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Ani za miłe przyjęcie i poświęcony czas.