Wizyta w Domu Dziecka

29 maja 2018r. grupa 5-letnia wraz z opiekunami złożyła wizytę podopiecznym Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku. Celem naszej wyprawy było zaprezentowanie przygotowanego specjalnie na tą okazję przedstawienia teatralnego pt. „ Śpiąca Królewna”.

Baśniowe kreacje pozwoliły przenieść się widzom w niesamowity, nierealny, ale jakże fascynujący świat. Dzieciaki zareagowały bardzo spontanicznie i żywiołowo – przedstawienie okazało się naprawdę „strzałem w dziesiątkę”. Zwieńczeniem występu małych aktorów było wykonanie pamiątkowych zdjęć. Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę, która dostarczyła dzieciom bardzo dużo radości. Przedszkolaki przekonały się, iż można miło spędzić czas z rówieśnikami czy też młodszymi kolegami, którzy wychowują się w odmiennych warunkach, co nie oznacza, że są gorsi lub inni.

Na wychowanków Domu Dziecka w tym dniu czekała jeszcze jedna niespodzianka bowiem Publiczne Przedszkole Nr 1 w Pajęcznie współpracując z rodzicami przygotowało dla nich z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka paczki, w których znalazły się słodycze, środki higieny osobistej oraz zabawki. Serdeczna gościnność Dyrekcji i wychowawców oraz uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą, jaką mogliśmy otrzymać za trud i zaangażowanie włożone w organizację akcji. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia.