Spotkanie z Panem Policjantem

27 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantemasp. Markiem Maroną z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant przekazał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Czapka wędrowała z głowy na głowę przedszkolaka. Także dużym zainteresowaniem cieszyły się pozostałe akcesoria przyniesione przez pana policjanta tj. kajdanki, lizak czy pałka. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Tags

Zostaw komentarz