22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi, to właśnie jest czas aby zastanowić się jak  ważna jest ekologia, troska o przyrodę oraz o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego globu, a także jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Z tej okazji w przepięknej scenografii, w pięknych strojach przygotowanych na tę okoliczność przez rodziców grupa 5-latków wraz z wychowawcą Ewą Mruszczyk przedstawiły inscenizację, na której została opowiedziana historia pewnych zwierząt żyjących w lesie. Podczas występu przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda zaśmiecony las przez ludzi i jaki to kłopot dla ich mieszkańców. Na koniec inscenizacji dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie dbania o przyrodę i bycia jej przyjaciółmi. Dla pięciolatków  był to pierwszy tak duży występ, z którym poradziły sobie fenomenalnie. Brawo dla naszych małych artystów.

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki już od teraz będą dbać o środowisko przyrodnicze i swoje zdrowie.