22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Nasze pociechy swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. To ona towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

O Święcie Kredki nie zapomniano również w naszym przedszkolu – wychowankowie grupy 5-letniej pod kierunkiem wychowawczyni Pani Agaty Zawadzkiej przygotowali z tej okazji inscenizację, która została skierowana do dzieci z pozostałych grup wiekowych naszego przedszkola oraz trzech Oddziałów Zamiejscowych Publicznego Przedszkola Nr 2 w Pajęcznie.

Przedstawienie podczas którego mali aktorzy wcielili się w rolę kredek połączone zostało z zabawami mającymi na celu utrwalenie kolorów. Ponadto dzieciom przedstawiony został podział kredek na: świecowe, ołówkowe, pastele i te, które służą do malowania twarzy. Nasi milusińscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w obchodach Dnia Kredki. Wychowankowie grupy 5-letniej mimo ogromnej tremy spisali się naprawdę znakomicie. Dzień ten będziemy mile wspominać.

Wszystkie zdjęcia dostepne są w naszej galerii.