Czytanie dzieciom

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

Nasze działania wspierane są przez zaproszonych gości do przedszkola. Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 05.10.2018 r. w każdej grupie wiekowej została przeczytana inna bajka. Nasi wychowankowie słuchali rodziców w wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem. Zaproszenie gości – rodzice zachęcali dzieci do częstego sięgania po książeczkę. Wiek przedszkolny to czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni, wzbogaca ich wiedzę jak również kształtuje ich wrażliwość.