Człowiek orkiestra

4 października odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość – „Człowiek orkiestra”.

Pan Wiesław wprowadził dzieci w jesienny świat muzyki, grając na kilku instrumentach jednocześnie takie utwory jak: „Jesienne liście”, „Jarzębina”, „Preludium” e mol, „Zimny drań”, „Oh, lady be good”, „Mazurek Dąbrowskiego” „Oda do radości”. Podczas spotkania dzieci mogły poznać następujące instrumenty: kazobo kazobie, dzwoneczki nasikane, bum bum rurki, pianino cyfrowe, grzechotki, krowi dzwoneczek, tamburyn. Dzieci wyklaskiwały takty z różnymi wartościami rytmicznymi: półnuty, ćwierćnuty, ósemki, szesnastki.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Pan Wiesław wszystkim pracownikom przedszkola zadedykował utwór „Kasztany”.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz