Zajęcie otwarte gr. 4a-letnia

29.10.2019r. w grupie 4a-letniej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, które przeprowadziła pani Paulina Rajnert.  Tematem spotkania była jesienna pogoda.

Na wstępnie naszych milusińskich odwiedziła Pani Jesień, która podarowała przedszkolakom list oraz różne ilustracje, które zostały omówione  z panią. Po zapoznaniu się z obrazkami i pogodą, jaka może wystąpić w jesienne dni, dzieci odsłuchały nagrań atmosferycznych.  Na kroplach deszczu dzieci znalazły zagadki, które dzielnie odgadywały. Pojawiły się również kałuże deszczu, w których to ukryły się wyrazy, a ich zadaniem było podzielić je na sylaby. Przedszkolaki dostały także kolorowe parasolki, które miały przeliczyć oraz poukładać według poszczególnych kolorów.  Na koniec zatańczyły piosenkę „Skąd się bierze deszcz”.

Po części teoretycznej wraz z rodzicami dzieci przystąpiły do pracy plastycznej . Ich zadaniem było wykonanie przestrzennej parasolki, z przygotowanych już elementów oraz ozdobienie jej różnymi, jesiennymi materiałami.  Na koniec spotkania przedszkolaki dostały naklejki, z których bardzo się ucieszyły.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz