Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniającą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowała grupa 5-6 letnia. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze patriotyczne, w tańcach i piosenkach przedstawiły ważne dla serca Polaka treści. Dumnie przyjmując właściwą postawę na baczność, wszystkie dzieci wraz z Panią Dyrektor, wychowawcami oraz personelem odśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależność narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była to pouczającą lekcja historii i patriotyzmu.