Zajęcie w grupie 4-letniej B

29 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja przedszkolaki z grupy 4B  obchodziły dzień pełen wróżb i przepowiedni uczestnicząc w zajęciach otwartych przeprowadzonych przez panią Iwonę Romańską. Według dawnych wierzeń noc z 29 na 30 miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, które były ciekawe, czy wyjdą za mąż. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Przedszkolaki w magicznym, pełnym tajemniczości nastroju przystąpiły do wróżb przepowiadających przyszłość. Wszystkie wróżby i zabawy są dobrą okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Na zakończenie przedszkolaki z entuzjazmem opowiadały o swoich wrażeniach.