Gminny konkurs piosenki patriotycznej pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”

8 maja w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Pajęcznie odbył się gminny konkurs piosenki patriotycznej pt. „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO”, którego głównym celem była popularyzacja wśród dzieci utworów muzycznych o treściach patriotycznych oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie dzieci poprzez umożliwienie im prezentacji własnych umiejętności. Konkurs zaadresowany został do dzieci w przedziale wiekowym 5-6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Pajęczno. Piosenki o tematyce patriotycznej wykonywali soliści oraz grupy wokalne (liczące maksymalnie 3 osoby). Występy dzieci oceniało kompetentne i niezależne, 3-osobowe jury w składzie: Pan Michał Podolak (Dyrektor MGOKiS w Pajęcznie), Pani Marita Pielucha (prowadząca Ognisko Muzyczne w MGOKiS w Pajęcznie) oraz Pani Anna Stachera ( Inspektor ds. Oświaty).

Poziom artystyczny wykonywanych utworów był bardzo wysoki a repertuar różnorodny. Komisja konkursowa oceniając wykonawców brała pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, poziom trudności wykonywanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłonienie laureatów nie było zadaniem łatwym , jednak po długich i trudnych obradach jurorzy wydali następujący werdykt:

I miejsce – Nela Derek i Amelia Retke (5-latki) z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Pajęcznie

II miejsce – Alicja Burkot i Michalina Sojda (6-latki) z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie

III miejsce – Laura Palma (5-latki) z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie

III miejsce – Nikola Beśka (6-latki) z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Bzdak i Zuzanna Mruszczyk (6-latki) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy , natomiast ich opiekunowie podziękowania. Nad przebiegiem konkursu bacznie czuwali jego organizatorzy, nauczycielki: Sylwia Wesołowska, Aleksandra Popiel, Ewa Mruszczyk, Agata Zawadzka oraz Katarzyna Pietras. Całe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim małym wokalistom jeszcze raz bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów -nie tylko muzycznych.

 

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz