11 listopada –Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 8 i 10 listopada odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Głównym celem spotkań było kształtowanie miłości  i  przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci z grupy 6b razem z wychowawcami Panią M. Borowiecką i  Panią A. Sadek, przygotowały występ artystyczny nawiązujący do Święta 11 listopada, odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci, ubrane odświętnie, z emblematami symboli i barw narodowych przedstawiły piękny występ. Tematyka wierszy, piosenek oraz tańców wzmocniła ich poczucie narodowe i patriotyczne. Przedszkolaki dumnie i przejmująco śpiewały ”My jesteśmy Polakami naszym godłem Orzeł Biały…”. 8 listopada dzieci zaprosiły na uroczystą akademię Burmistrza Pajęczna Pana Piotra Mielczarka oraz swoich kochanych rodziców. Z kolei 10 listopada 6-latki wykonały występ dla wszystkich dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1. Przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.