Zajęcie w grupie 5 letniej

10 lutego w grupie 5- letniej odbyło się zajęcie pt.„W karnawale same bale” prowadzone przez Panią Ewę Mruszczyk. Na zajęciu gościnnie uczestniczyła zaproszona Pani Dyrektor Monika Hanulak. Przedszkolaki wzbogaciły wiedze na temat tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem, zarówno w Polsce jak i na świecie. Próbowały odpowiedzieć na pytania „Co to jest karnawał?”, „W jakich krajach się odbywa?”. Poznały charakterystyczne sposoby świętowania karnawału, zobaczyły czym charakteryzują się żywe do dziś zwyczaje zapustne oraz jak wyglądają parady w innych krajach.

Poprzez różne formy aktywności zaplanowane przez nauczycielkę, dzieci doskonaliły percepcji wzrokowej i słuchowej oraz umiejętności matematyczne poprzez przeliczanie w zakresie 10, segregowanie ze względu na określoną cechę.

Zajęcia były pełne ruchu, muzyki i dobrej zabawy. Podczas zajęć dzieci  rozwijały również zdolności artystyczne- własnoręcznie wykonały maski karnawałowe. Wyklejały i ozdabiały je według własnego pomysłu.

Zachęceni tematyką zajęć dzieci zamieniły się w prawdziwych modeli i miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia towarzyskiego w wykonanej specjalnie na tę okazję fotobudce, która uwieczniła uśmiechnięte buzie.

Na zakończenie kultywując tradycje Tłustego Czwartku przedszkolaki wspólnie zajadali się pysznymi pączkami.