Zajęcie otwarte w gr. 3b-letniej

Dnia 15 grudnia 220 r. w grupie 3b odbyło się zajęcie pt. „Przyszła do nas Pani Zima”, na które została zaproszona pani dyrektor Bożena Beśka. Podczas zajęcia dzieci dowiedziały się jaka pora roku się zbliża, jak odpowiednio ubierać się zimą. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały plansze demonstracyjne i odpowiadały co one przedstawiają. Na początku zajęcia zaśpiewały piosenkę i zademonstrowały taniec pingwinków. Następnie nauczycielka pokazała dzieciom eksperyment, gdzie woda zamieniła się w lód. Podczas zajęcia maluchy wykonały zadanie, które polegało na wylosowaniu gwiazdki i dopasowaniu jej wielkości do danego okręgu. Za dobrze wykonane zadanie dzieci zostały nagrodzone gwiazdkami od Pani Zimy. Kolejne zadanie, które miały wykonać polegało na tym, aby właściwie przykleić części ciała pingwinkowi, którego umieszczały na makiecie przedstawiającej rodzinę pingwinków. Makieta była prezentem dla Pani Zimy ofiarowanym przez dzieci. Przedszkolaki pożegnały Panią Zimę piosenką z tańcem zimne noski. Zajęcie zakończyło się wspólnym zdjęciem dzieci 0 małych i dużych pingwinków.