Konkurs Palma Wielkanocna

W dniu 15 marca w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. PALMA WIELKANOCNA  koordynowany przez Panią Agnieszkę Sadek. Cieszył się on dużym powodzeniem. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykorzystując swoją twórczą inwencję-wykonali prześliczne palmy. Celem konkursu było: popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci. Przygotowane palmy przez dzieci i rodziców miały szczególną wartość, gdyż każda z nich była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Wykonane były z różnorodnych i ciekawych materiałów, od których trudno było oderwać wzrok, a jeszcze trudniej je ocenić. Każda palma zasłużyła na uznanie i podziw!

Jury przyznało:

Miejsce I        Magdalena Wrona       Grupa 6a

Miejsce II       Pola Szczęsna              Grupa 5b

Miejsce III      Laura Zarzycka            Grupa 6b

Prace laureatów I, II miejsca będą reprezentowały naszą placówkę w Ogólnopolskim konkursie „Palma Wielkanocna”. Ze względu na wysoki poziom konkursu postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim przedszkolakom i oczywiście wspaniałym Rodzicom, na których zaangażowanie zawsze można liczyć.

Gratulujemy i życzymy Radosnych Świąt Wielkiej Nocy.