Dokarmianie ptaków zimą

Zima to bardzo trudny czas dla ptaków, dlatego też dzieci z grupy 4-letniej postanowiły w tym okresie wesprzeć swoich skrzydlatych przyjaciół. Za namową wychowawczyni poprosiły swoich rodziców, dziadków o wykonanie karmników dla ptaków, które następnie przyniosły do przedszkola.

Ptasie stołówki zostały umieszczone na parapetach okiennych naszej sali oraz na drzewach na terenie placu przedszkolnego. Dzieci systematycznie uzupełniają karmniki ptasimi smakołykami – ziarenkami, słoninką i okruchami chleba. Takie działania dają im satysfakcję i wiele radości ale także niosą za sobą wspaniały walor edukacyjny. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki uczą się odpowiedzialności, dbania o naturalne środowisko a także mają możliwość obserwacji ptaków, dzięki czemu bez problemu potrafią już rozpoznać wróbelka, sikorkę czy też gila. Dzięki naszej pomocy ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom oraz Dziadkom za zaangażowanie,  poświęcony czas i pracę włożoną w konstrukcję/ budowę karmników, które z pewnością przydadzą nam się jeszcze w przyszłości.