Zajęcie w grupie 5a-letniej

Dnia 17.03.2021 w grupie 5A letniej odbyło się zajęcie dotyczące zwiastunów  wiosny przeprowadzone przez Panią Paulinę Rajnert, na które została zaproszona Pani Dyrektor Bożena Beśka. Przed przystąpieniem do zajęć przedszkolaki poruszały się w rytm muzyki do piosenki „Odpalamy dywany”. Poranna gimnastyka dobrze wpływa na nasz organizm i łatwiej skupić się na zajęciu. Pani Paulina przeczytała dzieciom list, który otrzymały od Pani Wiosny. Z listu dowiedziały się, że mają do wykonania  kilka przydzielonych dla nich zadań, a po ich prawidłowym przebrnięciu dostaną nagrodę.  Do zadań należało obejrzenie film na temat pierwszych zwiastunów wiosny. Klasyfikowanie ich wg podanych kategorii: ptaki, kwiaty, pogoda. Przeliczanie i porównywanie ilościowe elementów przyrody. Zmierzyły się z zadaniem dotyczącym dodawania i odejmowania.  Po nim rozwiązały zagadki dotyczące wiosny oraz zatańczyły do piosenki „Z wiosną”. Odpowiadały na pytania prawda i fałsz oraz odszukiwały różnice między obrazkami. Na koniec zaśpiewały piosenkę „Wiosenna cha cha cha” oraz wykonały pracę plastyczną „Żabka”. W nagrodę od Pani Wiosny za perfekcyjnie wykonane zadania nasi milusińscy otrzymali wiosenne naklejki. Dzieci były zachwycone.