Zajęcie w grupie 4-letniej

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to wspaniała okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych, dlatego też 23 marca 2021r. w grupie 4-latków zostało zorganizowane zajęcie pt. „Zabawy z wielkanocnym zajączkiem”. Na zajęciu gościnnie uczestniczyła zaproszona przez wychowawcę Agatę Zawadzką  – Pani Dyrektor Bożena Beśka. Niestety ze względu na obowiązujące nas zasady reżimu sanitarnego w tym dniu do przedszkola nie mogli zawitać rodzice naszych wychowanków.

Zajęcie rozpoczęło się od rozpakowania otrzymanej dzień wcześniej tajemniczej przesyłki,  zaadresowanej do naszej grupy. Po otwarciu pudełka  nasi milusińscy szybciutko dowiedzieli się, iż nadawcą paczki jest wielkanocny zajączek o imieniu Szaruś. W załączonym liście przesłał on naszym przedszkolakom szereg zadań do wykonania, należało do nich m.in. uważne obejrzenie filmu edukacyjnego nt. wielkanocnych tradycji, opowiedzenie historyjki obrazkowej, zaśpiewanie piosenki o tematyce wielkanocnej, ułożenie puzzli, przeliczanie i segregowanie pisanek ze względu na określoną cechę a także wykonanie pracy plastycznej.

Dzieci chętnie, sumiennie i dokładnie wykonały wszystkie zadania za co zostały nagrodzone upominkami i słodkościami przesłanymi przez zajączka. Całe zajęcie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze, a co najważniejsze podobało się naszym podopiecznym, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie. Liczymy na to, że zajączek będzie pamiętał o nas również w przyszłym roku.