Spotkanie ze Strażą Pożarną w Pajęcznie

6 czerwca nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. W trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują.

Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Przedszkolaki miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, co było widać po zachwyconych twarzach dzieci. Przybyłym strażakom bardzo dziękujemy za przybycie i atrakcyjne zajęcia.