Drzewo pokoleń

22 października przedszkolaki z grupy 4b, 4c podczas zorganizowanego w placówce spotkania zasadzili Drzewo Pokoleń-dąb. Dla  Przedszkola Nr1 w Pajęcznie ma to się stać symbolem przywiązania przeszłości z przyszłością.

Aby zasadzone drzewo przetrwało jak najdłużej, dzieci muszą je teraz odpowiednio pielęgnować. Kolejno złożyły w ziemi na placu przedszkola Kapsułę Czasu, czyli drugi z symboli dla przyszłych pokoleń. Wcześniej do specjalnego pojemnika włożyły list, aktualną gazetę oraz zdjęcie grupy. W swoim liście dla przyszłych pokoleń pisali o przedszkolu, o swoich zainteresowaniach, o tym jak spędzają czas wolny, a także o swoich marzeniach związanych z przyszłością.

-Cieszymy się, że wszyscy autorzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o przedszkolu i o szczęśliwych czasach, w których żyją. Widocznym symbolem Kapsuły Czasu, która została zakopana na 50 lat jest pamiątkowy kamień, na którym znalazły się informacje o dzisiejszym tak pięknym i wzruszającym dniu.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy tak emocjonalnie wykonali to zadanie, jak również  rodzicom, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu.