Zajęcia warsztatowe pt. „Jak powstaje książka?”.

W nawiązaniu do realizowanej tematyki rocznej „Razem z książką idę w świat” 4 marca 2019r. w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Jak powstaje książka?”  prowadzone przez autorkę książek oraz założycielkę wydawnictwa dla dzieci Kurza Stopka – Panią Joannę Tyluś Malak.

Głównym celem wizyty naszego gościa było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowań książką. Podczas zajęć zaprezentowany został przedszkolakom cykl produkcyjny powstawania książki od momentu zrodzenia się pomysłu, poprzez spisanie go, obróbkę cyfrową po produkt finalny. Dzieci miały okazję zapoznać się z techniką druku offsetowego oglądając płyty drukarskie, wydruki próbne, oryginalne ilustracje itp. W części praktycznej warsztatów wychowankowie tworzyli swoje książeczki, projektowali ich okładki wykorzystując do tego prasę drukarską oraz różnego rodzaju wykrojniki.

Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze a ich warsztatowy charakter  bardzo spodobał się naszym milusińskim.

Uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego w ten sposób stało się możliwe dzięki środkom pieniężnym zebranym podczas kiermaszu wielkanocnego, który zorganizowano w naszej placówce w 2018 r.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz