Zajęcia Otwarte dla Rodziców

26 marca w grupie 3 latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które poprowadziła pani Paulina Rajnert. Na początku dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Następnie dostały list od zajączka, w którym to dał dzieciom różne zadania do wykonania.

Dzieci w pełnym skupieniu i zaciekawieniem wysłuchały to, co napisał zajączek. Najpierw poszukały ukrytych jajek, które zajączek pochował dla dzieci. Po znalezieniu okazało się, że zostały ukryte w nich zagadki oraz zdania prawdziwe i fałszywe. Zadaniem dzieciaczków było odgadnąć zgadywanki oraz stwierdzić, które ze zdań są prawdziwe. Bez problemu poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie ułożyły puzzle oraz opowiedziały historyjkę obrazkową o zajączku. Liczyły i segregowały także jajka. Została także zaśpiewana przez dzieci piosenka z dedykacją dla rodziców. Na koniec pierwszej części dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej „Zajączek i koszyczek”.

Druga część zajęć to praca plastyczna. Dzieci wraz z rodzicami mieli za zadanie udekorować według własnego pomysłu pisankę. Z tym także dzieci poradziły sobie bez najmniejszego problemu. Pisanki były cudowne, a dzieci zachwycone. Cała grupa bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach. Byli aktywni i skupieni. Myślę, że zajęcia podobały się również rodzicom.