Zajęcia otwarte gr. 6- letnia

5 czerwca w grupie 6- letniej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców przeprowadzone przez Panią Ewę Mruszczyk. Tematem spotkania była „Łąka i jej mieszkańcy”.

Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci na tle grupy rówieśniczej podczas zajęć edukacyjnych. Dla przedszkolaków przygotowane były różne zadania: uważnie wysłuchały opowiadania, nazywały sylwety zwierząt i owadów umieszczając je w odpowiednim miejscu na łące, pracowały w trzech zespołach – ich zadaniem było ułożenie puzzli oraz dopasowanie nazw mieszkańców łąki do obrazka. Ponadto w celu rozwijania zdolności czytelniczych dzieci układały z rozsypanki wyrazy jako rozwiązanie zagadki. Następnie zadaniem dzieci było klasyfikowanie ilustracji przedstawiających owady według rodzaju oraz porównywanie ich liczebności poprzez wstawienie odpowiedniego znaku  matematycznego. Między zadaniami dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach  muzyczno-ruchowych. Ostatnim zadaniem dzieci było wykonanie  wspólnie z rodzicami pracy plastycznej  pt.: ”Stokrotka z biedronką”. Na zakończenie zajęć rodzice wspólnie wypowiedzieli słowa, które były podsumowaniem pracy dzieci: Kocham Cię! Jestem z Ciebie dumna(y)!

Dziękuje rodzicom za liczne przybycie do naszej grupy, za zainteresowanie, zaangażowanie i docenienie tego, co robimy w przedszkolu. Dziękuje dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciach a szczególnie za miłą, radosną atmosferę.

Wszyscy bawili się znakomicie, a efekty wspólnej pracy są fascynujące.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz