Zajęcia otwarte gr. 4-letnia

22 marca w grupie 4 letniej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców  o tematyce „Nasze zabawy z Wiosną”, które przeprowadziła pani Aleksandra Popiel.

W tym dniu rodzice nie zawiedli i przyszli zobaczyć jak ich pociechy pracują i bawią się. Tematyka zajęć była ściśle związana z porą roku- wiosną. Po wspólnym powitaniu 4 latki wysłuchały listu od pani Wiosny, która przygotowała dla przedszkolaków kilka zadań. Dzieci między innymi miały:

– odnaleźć wskazane  kolory na zdjęciach przedstawiających zwiastuny wiosny i nazwać je;

– wykazać się sprawnością fizyczną podczas zabawy „Kolorowa gimnastyka”;

-wykazać się umiejętnością liczenia  w zakresie 6;

– rozpoznać i nazwać kwiaty wczesnowiosenne, rytmicznie podzielić ich nazwy;

– zatańczyć taniec dla Wiosny;

-ułożyć puzzle;

– opowiedzieć historyjkę obrazkową na temat „Jak powstaje tęcza”.

Dzieci doskonale radziły sobie ze wskazywaniem i nazywaniem symboli wiosennych i wykazały się dużą wiedzą na temat panującej pory roku. Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonanie razem z rodzicami tęczy z kolorowego makaronu i talerzyków papierowych. Całe zajęcie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały od nauczycielki słodką niespodziankę- motylka lizaka.

Nauczycielka Aleksandra Popiel dziękuje pani dyrektor Bożenie Beśce oraz rodzicom za obecność  i zainteresowanie zajęciem.