Wycieczka na musical w Bełchatowie

20 listopada przedszkolaki z grup 5, 5/6 oraz 6-letniej uczestniczyły w zorganizowanej wycieczce autokarowej na musical profilaktyczny pt. „Nowe szaty króla” w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego Forte. Spektakl ten miał miejsce w Domu Kultury w Bełchatowie.

Gdy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuwało się prawdziwą magię teatru. Można było zobaczyć nietypowe stroje aktorów, a scenografia oddawała klimat epoki, w której żyli królowe.

Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, która wprowadzała odpowiedni nastrój. Musical był bardzo interesujący i humorystyczny. W czasie spektaklu na sali panowała cisza przerywana czasami wybuchami śmiechu. Niektóre dzieci z otwartymi buziami i w skupieniu śledziły losy rozkapryszonego króla i jego wiernej, śmiesznej lamy. Dzieci zrozumiały, że wartość człowieka to nie zasób portfela ani metka przy ubraniu, ale to w jaki sposób traktujemy innego człowieka. Po zakończeniu musicalu na sali rozległy się głośne i długie brawa dla aktorów.

Tags

Zostaw komentarz