Wycieczka do leśniczówki Podmurowaniec

Las, to miejsce, gdzie można najbardziej zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację łatwiej jest im bowiem poznawać tajemniczy świat zwierząt i roślin. Dlatego też 07.05.2019r. nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczcie autokarowej do leśniczówki znajdującej się w miejscowości Podmurowaniec. Wycieczka była kontynuacją tematu o ochronie Ziemi.

Wyprawa wzbudziła u dzieci ogromne zaangażowanie. Z pracownikami Nadleśnictwa Radomsko wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Dzieci poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las i jego tajemnice. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy, runo leśne.

Po przyjemnym spacerze wśród zieleni odbyły się plastyczne zajęcia plenerowe, podczas których dzieci wykonały pocztówki z lasu. Do ich zrobienia wykorzystały naturalny materiał przyrodniczy (zebrany oczywiście podczas spaceru).

Pobyt w leśniczówce zakończył się tradycyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Przedszkolaki z bagażem wiedzy o lesie i niezapomnianymi wrażeniami wróciły do placówki.

Serdecznie dziękujemy paniom z Nadleśnictwa Radomsko za przekazaną wiedze z zakresu ochrony przyrody, przybliżenie nam wiedzy o pracy leśniczego i mile spędzony czas.

Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością jeszcze kiedyś ją powtórzymy.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz