Wycieczka autokarowa do Muzeum Kultury Przeworskiej oraz Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą

W dniu 18 października grupy 5 i 5/6 latków z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum Kultury Przeworskiej oraz Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą. Celem  wycieczki było rozwijanie u dzieci świadomości historycznej oraz poszerzanie wiedzy na temat historii i kultury regionu.

Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami i obrzędami  związanymi z regionem. Podczas wizyty pan przewodnik opowiedział dzieciom o jednej z pierwszych bitew II wojny światowej- Bitwie pod Mokrą. Dzieci obejrzały również  eksponaty związane z wojskiem i żołnierzami. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć wojskowe czapki. W muzeum można też było zobaczyć  makietę pociągu pancernego, który jeździł w rejonie. W drugiej części wizyty w muzeum dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat „Polskie symbole narodowe”,  w ramach których starszaki obejrzały bajkę o symbolach narodowych oraz wykonały flagę Polski. Na koniec wycieczki wraz z przewodnikiem przedszkolaki udały się pod pomnik upamiętniający ofiary bitwy pod Mokrą,  gdzie na znak pamięci zapaliły znicz. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Patrzykowie gdzie zapaliła kolejny znicz pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej.

Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom  podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy,  realizację edukacji regionalnej i patriotycznej.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz