Wizyta w Pizzerii Ricco

W czwartek 16 listopada 2017 r. dzieci z grupy 6-letniej wraz z wychowawcą odwiedziły pizzerię „Ricco” w Pajęcznie. Pomysłodawcami tej wizyty byli rodzice wychowanków.

Przedszkolaki samodzielnie wyrabiały przygotowane na pizzę ciasto, słuchając instruktażu pań pracujących w pizzerii, wykładały na nie kawałki kurczaka, pieczarki, kukurydzę, szynkę, paprykę itp. Następnie popijając sok z niecierpliwością oczekiwały na moment, w którym wypieczona pizza trafi na ich stolik.

Dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowany posiłek. Zadowolone, pełne miłych wrażeń przedszkolaki wręczyły podziękowanie właścicielom i pracownikom pizzerii „Ricco” za wspaniałe warsztaty kulinarne, przygotowany poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom: mamie Huberta za zorganizowanie, zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia kursu „małego piekarza”. Zabawa w kucharzenie na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Mimo późnej jesieni pogoda dziś była wspaniała, zachęcała do spaceru, a pełne brzuszki po wizycie w pizzerii dopraszały się aktywności ruchowej. Wybraliśmy się do byłego przedszkola, z którym rozstaliśmy się w czerwcu 2017 r. Wizyta w przedszkolnych salach, korytarzach ożywiła dziecięce wspomnienia. Radość i wzruszenie malowało się na buziach przedszkolaków. Odwiedziliśmy również przedszkolny plac zbaw.

Miło było znów znaleźć się wśród znajomych sprzętów do zabaw (zjeżdżalni, huśtawek, piaskownic), w otoczeniu drzew i krzewów.

Mimo późnej jesieni pogoda dziś była wspaniała, zachęcała do spaceru

Z ogromnym wzruszeniem opuszczaliśmy dobrze znany nam budynek, do którego wychowankowie uczęszczali 3 lata. Żegnaliśmy się z nim ostatni raz śpiewając piosenkę o tym… jak dzieci są radosne i szczęśliwe mogąc uczęszczać do przedszkola…

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Tags

Zostaw komentarz