Wizyta w Bibliotece Dziecięcej

Wychowankowie grupy  5/6 i 6-letniej wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci  z  zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek oraz pracą bibliotekarza.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Ponadto pani bibliotekarka uwrażliwiła dzieci na potrzebę dbania o czysty i estetyczny wygląd książek. Naszym milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądali. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie „mieszka książka”. Zgodnie z obietnicą jednak nieostatnia, gdyż wiele z nich zapewniało, iż wróci tutaj ponownie wraz z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz