Wizyta w aptece

W ramach realizacji rocznego planu pracy „W zdrowym ciele zdrowy duch” przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do apteki, gdzie Panie farmaceutki opowiedziały dzieciom jak wygląda ich praca.

Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego ludzie przychodzą do apteki, co to jest recepta i jak wygląda, kto ją wypisuje, co można jeszcze kupić w aptece oprócz leków, dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. Dzieci wymieniły także lekarstwa, które znają. Na koniec spotkania każde dziecko dostało w prezencie naklejkę „dzielny pacjent”, kolorowankę oraz witaminowego lizaka. Przedszkolaki podziękowały za przekazaną im wiedzę oraz drobne upominki. Zadowolone i w dobrych nastrojach wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy paniom farmaceutkom za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu. Dziękujemy mamie Ali z grupy 3-letniej, dzięki której udało się zorganizować tę pouczającą wycieczkę.

 

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz