Zajęcie w grupie 4b-letniej

21 października w grupie 4b – letniej odbyły się zajęcia otwarte, na które została zaproszona Pani Dyrektor Monika Hanulak. W tym dniu wychowawca grupy Mariola Borowiecka przeprowadziła zajęcia pt. „Jesienny czas…”.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jaka jest pora roku, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią, jak odpowiednio się ubierać i jakie dary przynosi Pani Jesień.  Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przyniesione jesienne dary, plansze demonstracyjne, i opowiadały co one przedstawiają. Kałużowa zabawa rozpoczęła nasze zajęcia. Następnie nauczycielka pokazała dzieciom eksperyment, który barwił serwetki w jesienne kolorowe liście. Grupa z zainteresowaniem się przyglądała i odgadywała pojawiające się kolory. Dzieci doskonale poradziły sobie również z liczeniem darów, które Jesień otrzymała na spacerze w lesie. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały zadanie, które polegało na ozdobieniu drzewa kolorowymi listkami. Wykonane prace zostały wywieszone na tablicy.

Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Rozkołysał wietrzyk drzewa” prezentując na rękach jesienne kolorowe liście. Zajęcia otwarte zakończyły się wspólnym zdjęciem przedszkolaków.