Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

23 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji grupa 5 letnia wraz z wychowawcami przygotowała montaż słowno-muzyczny pt: „Nasze prawa”.

Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o prawie do przyjaźni, miłości, opieki i zabawy. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. To właśnie on – prekursor Praw Dziecka – nieustannie podkreślał, że dziecko to samoistna jednostka, która zasługuje na szacunek i przestrzeganie jego praw.

Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są mali, trzeba je szanować i kochać, mimo wszystko i bezinteresownie…

A dorosłym przypomnieliśmy, że mają tych praw zawsze przestrzegać.