Szanowni Rodzice!

Od 1 września 2021 r. dzieci wracają do przedszkola z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa. Przedszkole w dalszym ciągu będzie pracowało w rygorze sanitarnym , zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS i MZ.

Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu zebrania informacyjne z wychowawcami odbędą się na początku września.

Szanowni Rodzice, wiemy, że wiele pytań mają Rodzice dzieci 3 letnich.

Pragniemy przekazać ważne informacje przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

– Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 17.00

– Dzieci staramy się przyprowadzać do godz. 8.45

– Grupy dzieci 3 letnich mieszczą się na parterze budynku.

– Listy dzieci z podziałem na grupy zostaną wywieszone przy salach dydaktycznych i w szatni.

– W szatni każde dziecko będzie miało podpisaną półeczkę.

– Zwracamy się z prośbą, abyście Państwo przynieśli w podpisanym woreczku ubranie na przebranie (koszulka, spodenki, bielizna, skarpetki) i pozostawili w podpisanej półeczce w szatni oraz wygodne buty na zmianę z białą podeszwą, niesznurowane, łatwe do założenia.

– Dzieci w przedszkolu spożywają trzy posiłki: śniadanie godz. 9.00, obiad godz. 12.00, podwieczorek godz. 14.30.

– Prosimy, aby dzieci do przedszkola nie zabierały żadnych zabawek i cennych przedmiotów.

– Rodzice dzieci 3 letnich doprowadzają dzieci do poszczególnych grup, gdzie będą czekały wychowawczynie i nianie.

– Prosimy, aby Rodzice nie wchodzili do sal, a pożegnania były krótkie.

– Dzieciom 3 letnim prosimy na początku skrócić godziny pobytu w przedszkolu z każdym dniem stopniowo je wydłużać.

– Dzieci grupy 4 letnie a i b oraz 5 i 6 letnie będą miały swoje sale na piętrze budynku.

– Rodzice oczywiście z szatni doprowadzają dzieci do górnego korytarza.

– Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej, której czas wynosi 5 godzin dziennie (8.00 – 13.00).

– Wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu ponad czas przeznaczony na realizację podstawy programowej reguluje Uchwały Rady Miejskiej.

– Odpłatność za przedszkole naliczana jest na podstawie danych zawartych we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola i deklaracji o korzystaniu z usług wychowania przedszkolnego.

– Zadeklarowaną liczbę godzin pobytu dziecka w przedszkolu można zmienić od każdego nowego miesiąca.

Wszelkie ważne informacje są wywieszane na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej przedszkola.