Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2005 r. Do świętowania Dnia Kota włączyła się również Publiczna Biblioteka Gminy i Miasta w Pajęcznie. Dla naszych przedszkolaków panie z biblioteki przygotowały zajecie edukacyjne poświęcone tym zwinnym czworonogom.

Dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat kotów, dowiedziały się, że przebywanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Panie zaakcentowały dzieciom potrzebę dokarmiania i dbania o wolno żyjące koty. Nasi wychowankowie obejrzeli film, którego głównymi bohaterami były koty. Dużo radości sprawiło dzieciom układanie puzzli. Dzieci chętnie opowiadały o swoich puszystych pupilach. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło obejrzeć książki o kotach.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz