Światowy Dzień Jabłka

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka. Obchody Dnia Jabłka rozpoczęto od rozmów na temat wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.

Przedszkolaki z chęcią rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłku. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, konkurencji, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych, może posłużyć jako inspiracja do wielu konkursów. W tym dniu dzieci wykonały prace plastyczne „jabłko” różnymi metodami.

Na koniec mogliśmy spróbować ten pyszny owoc, napić się soku ze świeżo wyciśniętych jabłek oraz zjeść pyszne racuszki z jabłkiem. Mamy nadzieję, że taki dzień zachęci naszych milusińskich do sięgania po owoce i posłuży do promocji zdrowego stylu życia.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz