Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

W dniu 15 listopada gościnnie w naszym przedszkolu byli Ratownicy Medyczni z SPZOZ w Pajęcznie. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie z którym udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Panowie pokazali dzieciom jak wygląda strój w którym pracują na co dzień. Wytłumaczyli również na czym polega ich praca. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób wykonać opatrunek medyczny. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się jak wygląda pozycja boczna ustalona ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem ratowników ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Organizatorem tego ważnego spotkania była Pani Agnieszka Cała – wychowawczyni grupy 5/6-letniej.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Tags

Zostaw komentarz