Spotkanie z policjantem

26 września do naszego przedszkola zawitali zaproszeni przez nas wcześniej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Celem wizyty przybyłych gości było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu.

Policjanci w formie praktycznej przypomnieli elementarne zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, następnie wytłumaczyli jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Naszym milusińskim zademonstrowano również sposób, w jaki należy zachować się podczas ataku psa. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować tzn. jak bardzo ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, zwrócono im także uwagę na konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja akcesoriów, które wchodzą w skład wyposażenia każdego policjanta. Wychowankowie w skupieniu słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Kolorowe światła” oraz wręczyły panom policjantom podziękowanie za ciekawe i pouczające spotkanie.

„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz