Spotkanie z policjantem

Dnia 18.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Powiatowej Komendy Policji w Pajęcznie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan Policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię i przypomniał numery alarmowe. Następnie wytłumaczył jak należy zachowywać się z kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwia”, która chroni podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenki o przechodzeniu przez jezdnię oraz podziękowały Panu Policjantowi za spotkanie.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz