Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził górnik – przedstawiciel jednego z najstarszych zawodów. Podczas wizyty dzieci zostały zapoznane z pracą w kopalni, omówiono elementy stroju górniczego z wyjaśnieniem symboliki. Zaproszony gość przybliżył dzieciom legendy i opowieści o Św. Barbarze i Św. Kindze oraz skarbniku – dobrym duchu kopalni.

Dzieci dowiedziały się skąd wzięło się święto górnicze – Barbórka. Jak wyglądały obchody dawniej, a jak dziś. Przedszkolaki wysłuchały piosenki o tematyce górniczej, do których odniósł się zaproszony gość. Wspólna zabawa oraz przymierzanie czapki, liczenie guzików było dużą atrakcją dla dzieci. Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi: wręczyły mu dyplom.


Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz