Sałatka warzywna

Dnia 14 października podsumowaniem tematyki związanej z „Jesienią na działce” było wykonanie w grupie 6-letniej sałatki jarzynowej. Wszystkie produkty potrzebne do jej wykonania przyniosły dzieci z domu.

Sześciolatki doskonale wiedziały, że oprócz warzyw potrzebny jest jeszcze majonez i oczywiście przyprawy takie jak sól i pieprz. Dzieci nie mogły się doczekać krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i założyły fartuszki. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności. Pokroiły je plastikowymi nożami, naprawdę fachowo. Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona mali kucharze na zmianę ją mieszali tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Sałatka była naprawdę smaczna. Mogli przekonać się o tym nie tylko wykonawcy, ale także pracownicy przedszkola, którzy zostali nią poczęstowani.