Poranek literacki w Bibliotece Publicznej

Dnia 16 września  dzieci z grupy 5 letniej wybrały się  do Biblioteki Publicznej  Gminy i Miasta Pajęczno na zorganizowany poranek literacki „Jesienna bajka”, którego tematem była nadchodząca wielkimi krokami, najbardziej kolorowa pora roku jesień.

Zastanawialiśmy się  co tym razem? Pani przeczytała nam książkę Małgorzaty Strzałkowskiej – „Jesień”. Potem odbyła się rozmowa i pogadanka na temat treści opowiadania. Następnie dzieci miały możliwość  obejrzenia innych książek związanych z tematem dzisiejszego poranka.Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały do pokolorowania obrazek związany z jesienią, a także drobny upominek w postaci naklejki.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.